САРАНДА | ВИЛА ЛИДА

Вила Лида се наоѓа во Саранда град во јужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското море.  Локацијата на оваа вила е на 70 метри оддалеченост од плажа и на само 5 минути пешачење до центарот на градот. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4  прекрасни студија дел од нив гледаат директен поглед на море, а дел страничен. Комплетно се опремени со кујна, балкон, ТВ, клима (вклучена во цена), сопствен тоалет и WI-FI.

 

ПОПУСТ од 10% за рана уплата до 28.05.2021

Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 ноќевања (без превоз)
Попуст -30 € при резервација на пакет аранжман (сместување + автобуски превоз).

Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)

SARANDA - VILA LIDA.png

Координати 39.86980032871866, 20.015285076445284

НАПОМЕНА:

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз

 • Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00часот

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

 • Употреба на клима е вклучено во цената

 • Wi-Fi има во секое студио

 • Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи

 • Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.

 • Ве информираме за новите настани околу Ковид-19-користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет

 

ПРЕВОЗ:

 • Поаѓањето е во вечерните часови, еден ден пред дадените термини во табелата согласно градовите

 • Цена на повратен билет – 55€  

 • Деца до 2 години бесплатно (без седиште);

 • Деца од 3-12 год. – 45€

 

Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

Патувањето за Валона, Саранда и Ксамил се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.

                                                          

Време на поаѓање за  Саранда:

21:30h Штип (Нова пошта)

22:00h Куманово (рафинерија, окта автопат)

22:30h Скопје (Хотел Вип)

23:15h Тетово (влез макпетрол)

23:50h Прилеп (Лукоил - Трансфер до Охрид)

00:30h Битола (Трансфер до Охрид)

00:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
01:30h Охрид (Аеродром влез)
01.45h Струга (кружниот тек излез)

 

Важни информации:

 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 • За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

 • За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

 • За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1