САРАНДА | АПАРТМАНИ РОМИНА

Ромина Апартмани, Б кат. се наоѓаат  во Саранда, лоцирани на одлична локација на само 100м од плажата Калемис. Апартманите се опремени со дневна соба, 2 спални (ТИП1) или 3 спални соби (ТИП2), едната со брачен кревет и другата со 2 единечни кревети и комплетно опремена кујна. Во дневниот простор се опремени со гарнитура за седење на која исто така може да се спие, како и трпезарија и кујна. Обезбеден е телевизор со рамен екран. Климатизираното сместување е на 2 минути пешачење од плажа  (100м) и супермаркет и ресторан во непосредна близина. Главното шеталиште се наоѓа на само 15-20 минути пешачење од апартманите, додека пристанишниот терминал е само 10 минути пешачење. Апартманите се опремени со машина за перење, пегла, фен и потребна опрема во кујна. Има уличен паркинг - бесплатно, како  и приватен обезбеден паркинг со доплата во непосредна близина. Во апартманите има бесплатен Wi-Fi. 

Капацитет е 4 – 8  лица во зависност од изборот на апартман (Тип1 или Тип2). Апартманите се погодни за гости кои сакаат комфор, приватност, како и поголеми фамилии и друштва. Најблиската плажи се пред хотелите Саранда Палас, Аполон и хотел Калемис, каде може да се направи резервација на лежалки и чадори по намалена цена за нашите гости. За време на вашиот престој имаме преставник на агенцијата кој ќе биде на располагање во секое време за сите ваши барања.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2022

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2022

Цените се дадени по апартман за 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

ROMINA APP.png

GPS координати 39.872404227464976, 19.995877882059773

За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.

ПРОМО термините не подлежат на попуст.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ  за Албанија: 
Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Цени за Валона-Саранда-Ксамил  50 € возрасен
** Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:
23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30 h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15 h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО: При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

 

Важни информации:

  • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

  • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

  • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

  • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

  • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

  • За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

  • За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

  • За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1