saraevo.png

1 ДЕН (недела – 29.12.2019): БИТОЛА

Состанок на групата во 21:45 часот и заминување за Сараево, преку граничен прелаз Табановце со попатни паузи и царински формалности. 

2 ДЕН (понеделник – 30.12.2019): ВИШЕГРАД – САРАЕВО 

Пристигнување во БиХ во раните утрински часови и посета на Вишеград - Камен град, познат уште како Андриќград. Можност за факултативно крстарење по Дрина .Заминување за Сараево во предпладневните часови.  Сместување во хотел.  Попладнето разглед на Сараево со локален водич . Слободно време за индивидални активности или посета на најстарата пивници или национален ресторан. Ноќевање.

3 ДЕН (вторник – 31.12.2019): БОСАНСКИ ПИРАМИДИ

Доручек. По доручекот факултативна посета на археолошкиот парк Босански пирамиди  - тунелите равне, видиковец Белведере и археолошки музеј.  Враќање во хотелот..   Дочек на Новата година на плоштад!!

4 ДЕН (среда – 01.01.2020): МОСТАР – ТРЕБИЊЕ   

Доручек.  По доручекот напуштање на хотелот и заминување за Македонија, со попатна посета на Мостар и  Требиње  ... Заминување за Македонија со попатни паузи и царински формалности.

5 ДЕН (четврток – 02.01.2020): БИТОЛА 

Пристигнување во Македонија во раните утрински часови....

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 6.500,00 мкд – за УПЛАТА до 25.11.2019 год.

Редовна цена на аранжманот: 7.200,00 мкд

Цената на аранжманот вклучува:

– Превоз со туристички автобус

– Сместување во хотел со 3* на база 2 НП

– Попатни паузи во Вишеград, Мостар и Требиње

– Организација и придружник на патувањето

                                  

Цената на аранжманот НЕ вклучува:

– Патничко и здравствено осигурување (без франшиза)

– Факултативно крстарење со брод по Дрина во Вишеград – 10 евра

– Факултативна Новогодишна вечера со музика во ресторан – 40 евра

– Факултативна посета на археолошки парк БОСАНСКИ ПИРАМИДИ – 20 евра (превоз и вклучена влезница)

– Факултативна вечера со музика во ресторан (01.01.2020) – 25 евра

– Влезници за културно–историските споменици

Напомена: Рок на пријавување до 10.12.2019 година

 

ezgif.com-rotate.gif
adef63c209348c24-image-hanging-christmas