ПОЛИХРОНО | ВИЛА ПАПАДОПУЛОС

Локација

Вила Пападопулос се наоѓа на 400м од центарот на Полихроно и на отприлика 190м оддалеченост од море, во мирниот дел на Полихроно према Ханиоти, се состои од две згради, со парк и зеленило, простор за одмор (летниковец), скара, паркинг сопствен нема, но има слободен простор за паркинг наспроти вилата.

GPS Кординати: 40.0150142,23.5311415

Плажа: 190м оддалеченост од плажа

Опис на објектот: Собите се опремени со: клима, тв, сопстевен тоалет, тераса, кујна опремена со прибор за готвење и јадење.

1/3+1 АПП: се наоѓаат на прв и втор спрат. Составени од, комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет на развлекување погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба од која се излегува на пространа тераса, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената)........

(можност за сместување на 3 возрасни и 1дете до 10 г. ).

1/4 АПП: се наоѓаат втор спрат. Составени од, комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), 2 спални соби,2 тераси, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената) .... (можност за сместување на 4 возрасни)

1/3+1 АПП: се наоѓаат на прв и втор спрат. Составени од, комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет (софа) на спуштање погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба (со 2 оделлни кревети) , 2 тераси, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената)........

(можност за сместување на 3 возрасни и 1дете до 10 г. ).

АПАРТМАН бр. 5 ОБКЕКТ 1 (поглед море): Се наоѓа на 1 спрат. Комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет на развлекување погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба од која се излегува на пространа тераса, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената)........

АПАРТМАН бр. 9 ОБЈЕКТ 2: Се наоѓа во обкект 2, на 1 спрат. Комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет (софа) на спуштање погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба (со 2 оделлни кревети) , 2 тераси, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената)

АПАРТМАН бр. 11 ОБЈЕКТ 2: Се наоѓа во објект 2, на 2 спрат. Комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет (софа) на спуштање погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба (со 2 оделлни кревети) , 2 тераси, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената)

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Клима уредот и wi-fi: вклучени во цената.

Во цената не е вклучен превоз.

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице 

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп - на перон) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола – 30€

02:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена за поаѓањата од Скопје,

Попуст 15€ од редовната цена за поаѓањата од Битола,

Деца до 1,99 години: бесплатно 

Возрасни лица над 63 години – Попуст 10€

1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

ДЕТАЛИ ЗА КОНТАКТ:

Адреса: ул. Св. Климент Охридски бр. 37 - Охрид

Телефон: + 389 46 265 033

Мобилен: + 389 70 232 965

Е-пошта: intravel@t.mk

  • Facebook - Grey Circle

Следете ја нашата фејсбук страна

Општи услови за патување