ПОЛИХРОНО | POLICHRONO BEACH HOTEL 3*

Локација

Хотелот Polychrono Beach се наоѓа во центарот на Полихроно - мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Се наоѓа на оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон вториот крак, Ситонија. Долгото шеталиште покрај кристално чистото море изобилува со таверни, продавници, бутици, кафе барови, апартмани, хотели. Погодно е за млади како и за фамилијарен одмор.

 

GPS Координати: 40.016615, 23.532366

Плажа: Тесна песочна плажа (со ситни камчиња) пред самиот хотел.

 

Опис на објектот: Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот. Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници. Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

Важна напомена: При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот/барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата. Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа. Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, Wi-Fi интернет (со доплата), мал фрижидер/мини бар, купатило со туш, балкон.

1/2 стандард соба: две редовни легла, Макс. Капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло) (мин. Сместување: 2 возрасни)

1/3 стандард соба: три редовни легла, Макс. Капацитет: 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло) (мин. Сместување: 2 возрасни и 1 дете до 11,99 г.)

1/4 стандард соба: четири редовни легла, Макс. Капацитет: 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 г. (трето дете не користи легло) (мин. Сместување: 2 возрасни и 2 деца до 11,99 г./ 3 возрасни). 

 

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа.
Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

НАПОМЕНА за попусти:

Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!
Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

EARLY BOOKINGS

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2020
Валидно за период на престој од 14.06.2020 до крајот на сезоната
Уплата 50% до 05.03.2020

POLCHRONO BEACH HOTEL.png

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Цената вклучува:

• 7 ноќевања со појадок

• Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа

Цената не вклучува Превоз и *Патничко осигурување

Доплати:

• Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел

• Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)

• Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца)

 

Доплати и попусти за деца и трет возрасен

• Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО

• Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО

• Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО

• Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%

• Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен

• Второ дете до 11,99г. во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО

• Трето дете 0-11,99г. во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен

• Трет возрасен на редовно легло во Triple/Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен

• Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

 

Максимум сместување

Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)

Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99г. (второ дете не користи легло)

Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99г. (трето дете не користи легло)

 

НАПОМЕНА за попусти:

•  Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!

•  Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.

•  Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попуст.

•  Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

•  За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст

Сместување во собите е после 14 часот, а напуштање на собите е до 10 часот (по локално време)

​​Во цената не е вклучен превоз.

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице 

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп - на перон) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола – 30€

02:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена за поаѓањата од Скопје,

Попуст 15€ од редовната цена за поаѓањата од Битола,

Деца до 1,99 години: бесплатно 

Возрасни лица над 63 години – Попуст 10€

 

НАПОМЕНА за попусти:

•  Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!

•  Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.

•  Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попуст.

•  Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.