ПЕФКОХОРИ | ВИЛА НАТАЛИА

Локација

Вилата се наоѓа во центарот на Пефкохори, гратче на првиот крак на околу 100 км од Солун. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува. Има преубава црква, плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море со бројни таверни, рибни ресторани, пицерии и барови и салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено; односно најразновидна забава за сите возрасти.

 

GPS Координати: 39.989033, 23.615187

Плажа: 100 метри од долга песочна плажа.

 

Опис на објектот: Vila Natalia е составена од две згради, Анекс 1 и Анекс 2. Анекс 1 е на два спрата, анекс 2 е на еден спрат, само приземје. Вилата располага со сопствен ограден двор и зеленило. Собите се опремени со мал тоалет, кујна, ТВ и клима, интернет почнувајќи од 01.06.2020.

1/2+1 студио: еден многу мал брачен кревет (за возрасен со дете до 12 години) и еден единечен

1/4 апп анекс 1: еден брачен кревет во спална соба и 2 единечни кревети во кујна.

1/4 студио анекс 2: три кревети во спална и еден во друга просторија, кујната е во одделна соба

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2022

Цените се дадени за НАЕМ на СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања во € без попуст

NATALIA - PEFKOHORI.png

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Wi-fi: вклучен во цената.

Клима уред: 25 евра за 7 ноќевања на лице место.

Во цената не е вклучен превоз.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице

 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице

 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице

 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур

 • Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице

 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице

 **Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена.

Деца до 1,99 години: бесплатно (не користи седиште)

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.