ПАРГА | HOTEL ALKYON

Локација

Хотелот се наоѓа во центарот на Парга, најубавиот град на Јонско море препознатлив по прекрасната архитектура, романтичните улички и долгите и песочни плажи. Идеална дестинација за млади и фамилии кои сакаат активен одмор со прошетки и истражување.

 

Опис на објектот: Хотел ” Alkyon” се наоѓа во централниот дел на Парга, и оваа година е комплетно реновиран. Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби. Собите располагаат со клима (вклучена во цена), интернет, сеф. Исто така, во склоп на хотелот има надворешен базен , чие што користење е бесплатно за гостите на хотелот.

 

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Wi-fi и Клима уред: вклучени во цената.

Во цената не е вклучен превоз.

Доплати:

-1 во дете 0-5.99 Бесплатно – не користи легло

-2 ро дете 0-11.99 години во трокреветна соба БЕСПЛАТНО

-Трет возрасен во трокреветна соба - 10eur на ден

- Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Македонија за Парга (секоја среда):

00:45 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50€ по лице

01:00 h Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – 45€ по лице

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 45€ по лице 

04:00 h Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 45€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола –45€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на терминот со пониска цена,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1