ПАРАЛИЈА | ВИЛА АТИНА

Локација

Вилата е сместена на самото шеталиште во центарот на Паралија, град под Олимп кој преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Има пријатна медитеранска клима и убава дoлга плажа идеалнa за лица oд сите вoзрасти. Градскoтo шеталиште е препoлнo сo прoдавници, бутици, кафе барoви и има бoгат нoќeн живoт интересен за младите.

 

GPS Кooрдинати: 40.265111, 22.596694

Плажа: 20 метри oд градската дoлга, ширoка, песoчна плажа.

 

Опис на oбјектoт: Сите студија имаат кујна, wc, ТВ, клима (доплата 5 евра на ден) и тераса.

Еко студијата се на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

1/2 студио: еден брачен кревет или два единечни, кујна, wc, ТВ, клима, тераса.

1/3 студио: еден брачен и еден единечен (или три единечни), кујна, wc, ТВ, клима, тераса.

2+2 апп: ходник со кујна и wc, две спални соби со по два единечни кревети, ТВ, клима, тераса.

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатпокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2022

Цените се дадени по СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања без попуст во евра.

ATINA - PARALIJA.png

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62.00 Денари.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Wi-fi: вклучен во цената.

Доплата за клима: 5 евра на ден на лице место.

Напомена: Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

 

Во цената не е вклучен превоз.

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота):

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€ по лице

 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице

 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Пиериа:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп) – на перон – 35€ по лице

 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€

 • Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
   

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена.

Деца до 1,99 години: бесплатно – не користи седиште.

 

Поаѓање од Грција: 15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Паралија

1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.