ОЛИМПИК БИЧ | ВИЛА ЕЛЕФТЕРИЈА

Вила Елефтериа се наоѓа наспроти вила Акрополис во Олимпик Бич, на околу 150м од плажа, опкружена со убаво зеленило. Во својот состав располага со 16 студија распоредени на приземје и 3 ката. Располага со голем двор со плочник со маса и место за багаж. Сите студија имаат клима и ТВ, сопствен балкон со тенда.

Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 ноќевања (без превоз)
Попуст -30 € при резервација на пакет аранжман (сместување + автобуски превоз).

Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

- За употреба на клима уред (ac*) во ELEFTERIA се доплатува во објектот (каде што е достапен)

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

- За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.

- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата) 

Автобуски превоз за ПИЕРИЈА
секоја недела, од 19.мај до 29.септември

Место и време на поаѓање:

Скопје           06:00 h      (паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")

Велес            06:30 h      (бензиска пумпа, мотел Македонија)

Неготино    07:00 h      (бензиска пумпа, Макпетрол)

Гевгелија    08:00 h      (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)

Поаѓање од Грција: 16:00 h (локално време, 15:00 мак. време)

 

Превоз со конекција од следните градови (со доплата 10 € по лице)

Куманово       04:30 h     (БП Макпетрол, автобуска станица)

Гостивар         03:45 h     (паркинг кај Дом на култура)

Тетово             04:45 h     (кружен тек кај Дом на култура)

Кочани            04:45 h     (БП Макпетрол, кај Основен суд)

Штип                05:30 h     (паркинг пред пошта)

Кичево            04:30 h     (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)

Струга              03:00 h     (хотел Дрим, трафики)

Охрид              03:30 h     (БП Лукоил, кај автобуска станица)

Ресен               04:00 h     (спроти автобуска станица)

Битола            05:00 h     (паркинг кај спортска сала)

Прилеп           05:45 h     (БП Лукоил)

Кавадарци    06:30 h     (паркинг кај гранична полиција)

Радовиш        05:45 h     (БП Макпетрол)

Струмица      06:30 h     (паркинг пред Тинекс)

1/1

ДЕТАЛИ ЗА КОНТАКТ:

Адреса: Бул. Македонски Простветители бр.3

6000 Охрид

Телефон: + 389 46 265 033

Мобилен: + 389 70 232 965

Е-пошта: intravel@t.mk

  • Facebook Clean
  • Instagram Clean