НИКИТИ | PARADISE STUDIOS

ДЕЛ ОД ХОТЕЛОТ KOVIOU HOLIDAY VILLAGE

Локација

Се наоѓа на само 250 м. од една од најубавите плажи на Ситониа, Koviou.

 

Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 ЕКО соби на приземје без кујна како и со 1/3 и 1/4 студиа и апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето. Истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, ТВ, клима уред (вклучена во цена) како и WiFi интернет. Пространиот двор од 5000м2 кој е богат со зеленило и хортикултурно уредување ќе го направат престојот на гостите пријатен и релаксирачки.

На гостите во Paradise studios на располагање се сите содржини од хотелот Koviou Holiday Village како: користење на базенот, бесплатни лежалки и чадори на базен, бар на базен, отворено кино, вечерни забави, анимација на деца, како и  WiFi интернет во сите простории на хотелот.

*ПП – Полупансион : (во ресторанот на хотелот Koviou Holiday Village)

 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса

 • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса

 

Напомена:

 

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата

 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби и апартмани со соодветен капацитет)

 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во 4 креветни апартмани)

 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на објектот

 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време

 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)

 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €

  • деца од 2 до 12 години: 25 €

  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
    

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1