НИКИТИ | KOVIOU HOLIDAY VILLAGE

Локација

Се наоѓа во срцето на Ситонија на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е оддалечен 250м.

Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.


-10 % ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.02.2020
 -5 % ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2020

Цените се дадени по ЛИЦЕ за 6/7 ноќевања на база полупансион во €, без попуст.

Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

KOVIOU VILLAGE.png

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба​

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи со појадок и вечера, без превоз;

 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса;

 • Вечера 19:00-21:00ч.  на база шведска маса;

 • Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд;

 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

 • Сместувањето во собите е после 14:00 по локално време, истите се напуштаат во 10:00 по локално време;

 • Клима и Wi-Fi - БЕСПЛАТНО!

 • Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија/. Превозот ги остава/зема патниците пред хотелот;
   

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

 • Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

 • Трет возрасен над 12 год., плаќа 50% од цената во табелата

 • Доплата за туристичка такса 1.5€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);

 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12 год.; деца до 2 год. - бесплатно (без седиште); (прва смена 26.05 нема превоз (на барање за дата 26.05));

 • Доплата за патничко осигурување.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1