НЕА ПОТИДЕА | HOTEL POTIDEA GOLDEN BEACH

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа. ​

Плажа: На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга: ALL INCLUSIVE концептот е наведен подолу. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок.

Интернет: Доплата на рецепција.

Сместување: Хотелот се состои од две згради една позади друга.

Во АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) на располагање се само 1/2 двокреветни соби и 1/2+1 двокреветна соба со помошен кревет. Во АНЕКС 2 на распоагање се трокреветни и четворокреветни соби (трето и четврто легло се дополнителни легла). Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба. 

Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.

Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) - на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сеф со доплата од 1 евро на ден.

Чистење на собите - 6 пати неделно;

Промена на крпи и постелнина - 3 пати неделно. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Хотелски содржини: 

 • Лоби бар;

 • Основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера;

 • Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2020
Валидно за период на престој од 14.06.2020 до крајот на сезоната
Уплата 50% до 05.03.2020

Цените се дадени по ЛИЦЕ за 7 All inclusive

POTIDEA GOLDEN BEACH.png

Сите цени се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера;

 • Едно дете до 11,99 години - БЕСПЛАТНО;

 • Интернет во лоби на хотелот.

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ;

 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ;

 • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 17€ на ноќ;

 • Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!

 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.

 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.

 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Служење пијалоци: 10:30 - 21:00 часот:

 • Безалкохолни: Coca Cola, Sprite, вода, сок од портокал, чај, филтер кафе, оранжина;

 • Алкохолни: Локално Barel пиво, вино - црвено / бело, узо, грчко бренди;

Ресторан:

 • Појадок од 07:30 часот до 09:30 часот. Со појадокот се служи кафе, топло чоколадо и чај;

 • Ручек од 13:30 часот до 14:30 часот;

 • Сладолед за деца од 16:30 часот до 17:00 часот;

 • Вечера од 18:30 часот до 20:30 часот;

За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:

 • Точено пиво;

 • Узо;

 • Бренди;

 • Црвено вино;

 • Бело вино;

 • Кока Кола;

 • Спрајт;

 • Фанта;

 • Газирана вода;

 • Филтер Кафе;

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1