МЕТАМОРФОЗИС | GOLDEN BEACH

Локација

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 47 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет, кој оваа година е комплетно реновиран. Хотелот е опколен со боровата шума од едната и море од другата страна, и со тоа е совршен склоп за релаксирање и одмор како физички така и физички. Во склоп на хотелот има и базен со „pool bar” и лежалки, кои се бесплатни за користење од страна на гостите. Хотелот е на база „All inclusive light”

Координати: 40°13'41.9"N 23°36'17.3"E

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

  • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa;

  • Ручек 13:30-15:00ч. на база шведска маса;

  • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса;

  • Неограничено, безалхохолни пијалоци, пиво и вино oд 12:00-21:00 часот

СЛИКИТЕ СЕ ОД ИНФОРМАТИВЕН КАРАКТЕР БИДЕЈЌИ ХОТЕЛОТ ЌЕ БИДЕ КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН ПРЕКУ ЗИМСКИОТ ПЕРИОД!

Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга All inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ) за број на ноќевања дадени во табелата

GOLDEN BEACH.png

НАПОМЕНА:

- Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;

- Трет и четврт возрасен над 14 години, плаќаат по 60% од цената во табелата;

- Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место;

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот;

- Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време;

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 40 €

  • деца од 2 до 12 години: 30 €

  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1