МЕТАМОРФОЗИС | GOLDEN BEACH

Локација

Хотелот "Golden beach" е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис.

 

Хотелот располага со 45 соби, 1/2+1 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања и имаат прекрасен поглед кон плажа и море. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и централниот парк и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење за гостите.

Хотелот има сопствени лежалки на плажа кој се со доплата 5€ на ден (2 лежалки и чадор).


Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 14 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

EARLY BOOKING

15% попуст за целосна уплата до 01.01.20  |  10% попуст за целосна уплата до 01.02.20
  7% попуст за целосна уплата до 01.03.20   |     5% попуст за целосна уплата до 01.04.20

 

  прво дете до 14 год - БЕСПЛАТНО  |  второ дете до 6 год - БЕСПЛАТНО  |  трет возрасен - 50% попуст  

METAMFOSIS - GOLDEN BEACH.png

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи (AI light), без превоз;

 • All Inclusive Light програмата вклучува: 
       - појадок - шведска маса од 08:00-10:00 часот, 
       - ручек - избор од две главни јадења, гарнир и неколку видови салата од 13:00-15:00 часот,
       - вечера - шведска маса, 4 главни јадења, гарнир и салати.. од 19:00-21:00 часот,
       - локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 12:00-17:30 часот и од 19:00-21:00 часот.
       - секој петок навечер бесплатни коктели, секој ден бесплатен сладолед од 15:00-16:00 часот.

 • КЛИМА и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО;

 • Организиран превоз од: Штип; Куманово; Скопје; Велес; Неготино; Струмица; Удово; Гевгелија;

 • Цените се израени во евра за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд.

 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Прво дете до 14 год со 2 возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО;

 • Второ дете до 6 год со 2 возрасни лица - БЕСПЛАТНО;

 • Трето возрасно лице на редовно легло - 50% попуст;

 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).

 • Доплата за туристичка такса - 1,5€ од ден по соба од ноќ (се плаќа на рецепција);

 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

 • Доплата за патничко осигурување.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1