227b02efd46ff6dffed50b8b06f602df_frans-c

LUCKY BANSKO 5*

Локација: на 1.5 километар од Гондолата, на 450 метри од центарот на Банско
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, интернет пристап, ски остава, СПА центар (затворен базен, две сауни, Џакузи, солариум, парна бања, масажа, хидро масажа), чување и нега на деца 2-6 год., подземен паркинг.
Опременост на собите: ТВ, телефон, безжичен интернет, сеф, минибар и фен

Капацитет: 127 студија и апартман

Опис на соби:

Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2).

Studio Lux: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
Apartman Lux: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба – бесплатно;
Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Услуга: Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на: Фитнес сала; Базен со хидромасажери; Сауна, џакузи.

 

Попусти за рани резервации
/НЕ валидно за период 27.12-01.01/:

15 % Попуст за резервации направени до 15.10.2019 и платено 100% до20.10.2019 /НЕ валидно за период 27.12-01.01
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2019 и платено 100% до 05.12.2019

Дневни(дополнителни) попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
за период на престој 03.01.-16.01.2020

Попустите НЕ се комбинираат

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

LUCKY BANSKO.png

www.luckybansko.com/

Во цената е вклучено: појадок, употреба на внатрешен био базен, солена соба, солен базен, ледена соба, сауна , парна бања, џакузи, фитнес, интернет низ целиот хотел, чување деца од 3-6год од 9 наутро до 21 часот навечер.

Доплата:

-Полупансион – 17еур возрасно лице, 10еур дете од 4-11,99год.

-Доплата за затворен паркинг – 10еур на ден

-Новогодишната (122еур возрасен и 65еур дете од 4-11,99год ) и Божиќната (45еур возрасен и 27еур дете од 4-11,99год) вечера се задолжителни.

-Бебешко креветче – бесплатно

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

1/1