ЛЕПТОКАРИЈА | ВИЛА КАТЕРИНА

ЛЕПТОКАРИЈА - Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило…Иако првенствено важи за место за мирен фамилијарен одмор, големиот избор на таверни, кафе-барови, продавници, дискотеки и останати содржини, ќе го направат Лептокарија примамливо место и за оние кои очекуваат нешто подинамичен летен одмор.

Вила КАТЕРИНА - трикатна вила, сместена на околу 100 метри од морето и недалеку од центарот. Вилата има безжичен интернет и простор за багаж.

Во секоја соба: опремена кујна, тоалет со туш, телевизор, клима уред и тераса…

На приземје 1/3 студио (бр.5) поглед двор / улица.
На првиот кат има едно 1/2 + 1 студио (бр. 6А) и едно трокреветно студио (број 1А).
На вториот кат има трикреветно студио (бр. 10), четирикревено студио (број 11) , и апартман 1/5 + 1 на вториот кат (бр.12) со поглед на улицата.

- 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2022

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

KATERINA - LEPTOKARIJA.png

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

Попустите за рана уплата не се валидни за првиот и последниот термин

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Доплата за клима уред - 5 € на ден (се плаќа во вилата)

Во цената НЕ е вклучен превоз.

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€ по лице

 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице

 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице

 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€

 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице

 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур

 • – Деца до 1,99 години бесплатно

**Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо цените)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)

 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

 • 05:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

 • 04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

 • 03.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

 • 03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

 • 03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

 • 04.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: 

14:00 h локално време, (13:00 h мак.време) Лептокарија

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1