ЛЕПТОКАРИЈА | ВИЛА ЈАНИС

Локација

Вила ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад, над пругата.  До плажа има 8мин пешачење. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители. Препорачано за фамилијарен одмор.

GPS Координати: 40.060262, 22.561240

Плажа: на 8 мин. пшачење од градската песочна плажа.

 

Опис на објектот: Секоја соба располага со кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и клима (со доплата од 4еур на лице место).

 

Адреса: Alexader papagou 20 Leptokaria
Контакт: Gounos Giannis  0030 697 864 7511 (за лица со сопствено возило)

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

JANIS.png

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари.

Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Wi-fi: вклучен во цената.

Доплата за клима: 4 евра на ден на лице место.

Трето и четврто лице на дополнителен кревет плаќаат само превоз во студио.

Четврто и петто лице во Апартман плаќаат само превоз .

Задолжително минимум 3 платежни лица во апартман.

 

За патување со сопствен превоз се одзема 10 Еур по лице максимум за 2 лица.

 

Време на поаѓање од Скопје за Пиериа (секоја Сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање од Битола за Пиериа:

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп - на перон)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола 

02:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 

03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 

13516188_1223591740986778_7796783477818421624_n
press to zoom
13510959_1223591680986784_1048097603467263502_n
press to zoom
13510757_1223591684320117_4848492955814746072_n
press to zoom
13501656_1223591744320111_8614261297888562586_n
press to zoom
13450904_1223591747653444_3397260139497174060_n
press to zoom
13495331_1223591687653450_7022135695465898580_n
press to zoom
13445817_1223591780986774_4925988654835182580_n
press to zoom
1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.