ЛЕПТОКАРИЈА | ВИЛА ЈАНИС

ЛЕПТОКАРИЈА, сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп се уште го навраќа сеќавањето на убавите времиња поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со прекрасни објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток за нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафе барови и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители.

ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад, над пругата.  До плажа има 8мин пешачење.

Секоја соба располага со кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и клима (со доплата од 4еур на ден на лице место).

 

Адреса: Alexader papagou 20 Leptokaria
Име: Gounos Giannis контакт број: 0030 697 864 7511 за лица со сопствено возило

GPS координати: 40.060262, 22.561240

-15% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2022, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2022

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

JANIS - LEPTOKARIJA.png

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни смени,  исто не следува попуст за рана резервација

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€ по лице

 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице

 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице

 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€

 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице

 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур

 • – Деца до 1,99 години бесплатно

**Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо цените)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)

 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

 • 05:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

 • 04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

 • 03.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

 • 03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

 • 03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

 • 04.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: 

14:00 h локално време, (13:00 h мак.време) Лептокарија

GPS:40.060262, 22.561240

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1