КАТИЗМА | ВИЛА ЈОНИО

Локација

Лефкада е прекрасен остров на Јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување.

Вилата Ionio се наоѓа надвор од Агиос Никитас, идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција. Сместено е на ридче помеѓу маслинови и борови дрва и прекрасен поглед кон тиркизната вода на Јонското море во близина на некои од најубавите плажи во Еврппа. Местото плени со прекрасната традиционална грчка архитектура, камени улици и голем број на традиционални ресторани.

 

GPS Координати: 38.773500, 20.604250

Плажа: 7 минути пешачење од Катизма (една од најубавите плажи во Европа).

 

Опис на објектот: Вила се состои од осум тро креветни просторни студија опремени со клима уред, кујна, фрижидер, телевизор, бања, а она што ги прави посебни е терасата и дворот на вилата кои се опкружени со зеленило во кое можете да уживате со кафе и поглед на планината.

1/2 студио: еден брачен кревет (или два единечни)

1/3 студио: еден брачен и еден единечен или три единечни кревети

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

Цените се дадени за НАЕМ на СТУДИО без попуст, во евра.

KATIZMA - IONIO.png

Плаќањето е во денарска противвредност   1 Евро = 62 денари.

Доплата на туристичка такса, 0,5 еур од соба на ден (се плаќа во објектот).

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Клима уредот и wi-fi: вклучени во цената.

Во цената не е вклучен превоз.  

Време на поаѓање и цена за превоз од Македонија за Лефкада (секоја среда):

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола -  45€ по лице 
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола -  45€ по лице

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес и Битола - 50€ по лице

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола - 45€ по лице

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола - 45€ по лице
04:00 h Битола (Градска Автобуска Станица) - 40€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - 45€ по лице

02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансфер до Битола - 45€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - 45€ по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена

- Деца до 1,99 години: бесплатно

Поаѓање од Грција: 

13:30 h локално време, ( 12:30 h мак.време) Нидри
13:45 h локално време, ( 12:45 h мак.време) Никиана
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Агиос Никитас
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Катизма

tg2772
press to zoom
tg3494
press to zoom
tg2773
press to zoom
tg2774
press to zoom
tg2771
press to zoom
1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.