НИДРИ | ВИЛА АФРОДИТИ

Локација:

Лефкада е прекрасен остров на Јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување.

Вилата Afroditi се наоѓа во самиот центар на Нидри, најголемиот и најпознатиот туристички град на островот. Сместен е во залив опкружен со мали островчиња и пристаниште од каде можете да одите на најразлични крстарења околу островот. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга камена градска плажа.

 

GPS Координати: 38.705333, 20.708972

Плажа: 300 метри од градската плажа.

 

Опис на објектот: Вилата има уреден двор со зеленило и мала пицерија и рецепција. Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима (вклучена во цената), и тераси, чистење на апартманите на 3 дена.

1/2 студио: еден брачен кревет или два единечни кревети

1/3+1 студио: еден брачен кревет и еден единечен и едно дополнително легло за дете

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2022

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2022

Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

NIDRI - AFRODITI.png

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Клима уредот и wi-fi: вклучени во цената.

Автобуски превоз 50 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола.

Доплата за превоз 5 Еур Охрид и Струга

Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена.

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Спортска сала)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Време на заминување од Грција:

(времињата се по МК време)

Бус Лефкада

Агиос Никитас 12.30 часот
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот

Бус Парга-Врахос

Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот

tg903
press to zoom
tg909
press to zoom
tg904
press to zoom
tg908
press to zoom
tg907
press to zoom
tg906
press to zoom
tg905
press to zoom
1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.