КСАМИЛ | ВИЛА ЛУНА

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење ... и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места. 

Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот.

Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.
*Климата е вклучена во цената

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, и се резервираат со 50% аконтација

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2019

LUNA KSAMIL.png

Цените се дадени за НАЕМ на соба за 7 ноќевања, БЕЗ вклучен превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден

Доплата за превоз:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил:

 - Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) – 35€ по лице

 - Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€

 - Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

 - Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 - Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице

 - Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО: Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку ГРЦИЈА и поради тоа е задолжително поседување на ВАЛИДЕН ПАСОШ

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1