КСАМИЛ | ВИЛА БУШАТИ

Вила Бушати се наоѓа на околу 60 метри од една од преубавите плажи во Ксамил.

Има две креветни, три креветни, четири креветни студија(1/3+1 помошен лежај) и студија со 4 кревети (се наоѓаат на високо приземје).

Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Дел од Студијата се со поглед кон море. Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI. Вилата поседува и агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.

 

ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда, чија надворешност не е атрактивна и преставува постара фасада (градба) . Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ. Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI.

Координати: 39°45’59.1″N 19°59’53.1″E

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.03.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2019

BUSHATI.png

Цените во табелата се дадени ПО СТУДИО ЗА НАЕМ   7 ноќи – 8  дена, без превоз

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време

Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 61,8 денари.

Местоположба: Вилата се наоѓа на околу 60 метри од една од преубавите плажи во Ксамил, првата продавница е на само 15 м.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ ПРЕКУ ГРЦИЈА:

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€

Битола (Пред спортска Сала) – 35€ по лице

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер

00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер

00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер

01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер

02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер

01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер

01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ ПРЕКУ АЛБАНИЈА:

Прилеп (Марко Цепенков)  – 40€

Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице

Деца од 2-11,99год: -15еур од цената на возрасен

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1