BANNER.png

КАВАЛА

1 ДЕН (сабота – 07.12.2019): БИТОЛА – КАВАЛА

Состанок на групата во  04.00 часот пред Спортска Сала Младост  или Паркинг пред Епинал.  Заминување за Грција . Попатни  паузи - царински формалности .  Пристигнување во Кавала во раните утрински часови -  сместување во хотел . Во пладневните часови средба о локален водич и разглед на градот .  Слободно време. Ноќевање 

2 ДЕН (недела – 08.12.2019): ДРАМА – КАВАЛА

Доручек. Факултативен излет до Драма - каде што им афтентична предновогодишна  приказна Дрвената куќичка на Дедо Мраз заедно со занаетчиските работилници, куќата на самовилите, божиќните штандови со специјално осветлување на кои се продаваат автентични и рачно изработени сувенири и подароци...  Враќање во Кавала. Факултативна свечена вечера. Ноќевање.

3 ДЕН (понеделник – 09.12.2019): СЕР,СОЛУН – БИТОЛА

Доручек. По доручекот заминување за Македонија со попатна посета на Сер  и Солун. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 5.950,00 денари – за УПЛАТА до 25.11.2019 год.

Редовна цена на аранжманот: 7.200,00 денари

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  • 2 ноќевања со доручек во хотел со 3 или 4 ****

  • Посета на Солун, Сер,

  • Превоз на дадената релација

  • Организација и водство на групата

  • Разглед на Кавала со локален водич

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

– Факултативна посета на Драма

– Туристичка такса во Кавала (се плаќа во агенцијата) – 1,50 евра по соба од вечер

– Задолжително патничко и здравствено осигурување (без франшиза)

– Се' она што не е наведено во програмата