КАСТРОСИКИА | HOTEL POSEIDON

Локација

Хотелот се наоѓа на 3км од Канали, на прекрасниот брег на Превеза на Јонско море. Долги и широки песочни плажи, идеални за мирен, релаксирачки одмор.

 

GPS Координати: 39.086307, 20.665562

Плажа: Сопствена широка, песочна плажа пред самиот хотел.

 

Опис на објектот: Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата, паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа – бесплатни, паркинг – бесплатен. Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi, и сите соби гледаат према море. За секоја соба бесплатни лежалки на плажа.

1/2 стандард соба: 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99г или само 3 возрасни лица)

1/4 стандард соба: 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете)

Задолжително минимум 3 платежни лица.

 

Услуга: Полупансион > Доручек – шведска маса; вечера - сет мени

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата. На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

-15%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.12.2019
-12%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020
-10%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2020
-05%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

Цените се дадени по ЛИЦЕ за 7 ноќевања на база полупансион во €, без попуст.

POSEIDON - KASTROSIKIA.png

Клима уред и Wi-fi: вклучени во цената.

Во цената не е вклучен превоз.

Напомени:

Прво дете до 11,99 год – бесплатно
Второ дете од 0-4,99 г. – бесплатно (не му следува легло)
Второ дете од  5-11,99 г. 7€ на ден (не му следува легло)
Трето возрасно лице 17€ на ден во двокревтна соба – на допол.легло
Четврто возрасно лице 17€ на ден (можност само во четворокреветна соба)
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термина, и попуст за рана резервација.
Првите два и последните два термина се промотивни термини.

 

НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ:

 Во двокреветна соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)

 Во четворокреветна соба – 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете)

Задолжително минимум 3 платежни лица.

Време на поаѓање и цена за превоз од Македпнија за Канали (секоја среда):

00:45 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50€ по лице

01:00 h Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – 45€ по лице

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) -Трансфер до Битола – 45€ по лице

04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп) – 40€ по лице

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 45€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битпла – 45€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола –45€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно  

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1