КАЛИТЕА | ВИЛА МЕРОПИ

Локација

Вилата се наоѓа во првиот ред на шеталиштето во Калитеа, место со најубавата плажа на Касандра и најбогатиот ноќен живот на краците. Градот со многубројните бутици, продавници, таверни, барови и ноќни клубови се наоѓа над прекрасната плажа до која треба да се спуштите по удолницата или скалите кои водат до неа. Омилено место за одмор меѓу младите.

 

GPS Координати: 40.075278, 23.447778

Плажа: 150 метри од прекрасна, широка, песочна плажа.

 

Опис на објектот: Студијата располагаат со кујна, клима, телевизор, бесплатен wi-fi и мала тераса со поглед на друга вила или шеталиште.

1/3 студио: еден брачен и еден единечен кревет

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% oд вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2022

Цените се дадени за НЕАМ НА СТУДИО за 7 ноќевања без попуст во евра.

Плаќањето е во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Клима уредот и wi-fi: вклучени во цената.

Во цената не е вклучен превоз.

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

04:30 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

05:10 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

05:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45€ по лице

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

05:15 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица – 45€ по лице 

06:30 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп - на перон) – 35€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Селида) - Трансфер до Битола – 35€

02:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 40€ по лице

02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

 

 **Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   
 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена.

Деца до 1,99 години: бесплатно (не користи седиште)

 

Поаѓање од Грција: 15:30 h локално време, (14:30 h мак.време) Неа Потидеа

MEROPI - KALITEA.png
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.