КАЛИТЕА | ВИЛА АМЕЛИА ЛУКС

Локација

Амелиа Лукс Апартманите се наоѓаат во Калитеа, на 100м оддалеченост од плажа, до плажа се доаѓа од дворот на вилата, се симнува по скали, или од околу може да се симне преку улица или пеш или со кола. Вилата е лоцирана над Хотелот Маргарита и скалите кој водат до плажа излагаат до истата плажа. Центарот на Калитеа е на 2мин пешачење, наспроти има маркет Мазутис, таверни, прехранбени продавници и бутици, рент а кар. Поред самата вила има паркинг, но не е гарантиран за гостите на вилата, бесплатен е за паркирање доколку се најде слободно место.

GPS Координати: 40.078513, 23.446214

Плажа: 100 метри од прекрасна, широка, песочна плажа.

Опис на објектот: 

Сите апартмани имаат , клима, тв и интернет вклучен во цената, мини фрижидерче како во хотелите, не е погодно за количинско носење на храна или замрзнување. Чистење и промена на постелнина на 2 дена, пешкири следуваат по број на лица во соба. Не сите апартмани имаат кујни, и фрижидерите се мали без опција за количинско складирање на храна и пијалоци без замрзнувач.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

ПРВИТЕ ЦЕНИ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ НАДВОР ОД ЛЕТНА СЕЗОНА И СЕ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН, ЗА МИНИМУМ 2 ИЛИ 3 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

(првите два и последните два термина од 7 дневните аранжмани се ПРОМО цени и на нив не следува попуст) 

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

Доплата за туристичка такса 1€ по соба на ден (се плаќа во објектот). 

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената не е вклучен превоз.

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице 

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп - на перон) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола – 30€

02:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена за поаѓањата од Скопје,

Попуст 15€ од редовната цена за поаѓањата од Битола,

Деца до 1,99 години: бесплатно 

Возрасни лица над 63 години – Попуст 10€

1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

ДЕТАЛИ ЗА КОНТАКТ:

Адреса: Бул. Македонски Простветители бр.3

6000 Охрид

Телефон: + 389 46 265 033

Мобилен: + 389 70 232 965

Е-пошта: intravel@t.mk

  • Facebook Clean
  • Instagram Clean