КАЛИТЕА | ХОТЕЛ MAYA BAY

Лoкација

Хoтелoт се наoѓа во Калитеа, едно од најважните и најпрометните места на полуостровот Касандра. Во близина на хотелот има: мини маркет, пекара, продавници за сувенири, дискотеки, слаткарници и други објекти кои престојот во овој хотел ќе го направат незаборавен. Хотелот е оддалечен 90км од аеродромот во Солун.

GPS Координати: 40.072286, 23.449385

Плажа: 5 минути од прекрасна песочна плажа.

Опис на објектот: Рецепција, лоби бар, ресторан, тераса, бар покрај базен, сеф на рецепција, интернет, надворешен базен (на располагање на гостите лежалки и чадори), хемиско чистење. Хотелот располага со вкупно 23 соби, од кои повеќето се со страничен поглед на море. Сите соби располагаат со: ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телевизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш.

Стандардна Двокреветна соба (Double Standard Room) - Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море. Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11.99 години или 1 возрасен.

Хотелски содржини: Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24/7, игротека за деца, room service (со доплата), перална (со доплата).

За деца: Во склоп на хотелот има игротека за нашите најмали пријатели.

 

Важна напомена: При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот/барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Услуга: Ноќевање со појадок – шведска маса

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2020
Валидно за период на престој од 07.06.2020 до крајот на сезоната
Уплата 50% до 05.03.2020

Цените се дадени по лице за 7 ноќи со вклучен појадок, без превоз.

MAYA BAY.png

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

• 7 ноќевања со појадок

• Користење на клима уред

• Wi-Fi на базен и бар/лоби

Доплати:

• Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;

• 2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 13€ на ноќ;

• Трет возрасен сместен на дополнително легло 17€ на ноќ

​​Во цената не е вклучен превоз.

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице 

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп - на перон) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола – 30€

02:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена за поаѓањата од Скопје,

Попуст 15€ од редовната цена за поаѓањата од Битола,

Деца до 1,99 години: бесплатно 

Возрасни лица над 63 години – Попуст 10€

 

НАПОМЕНА за попусти:

 Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!

 Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.

 Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попуст.

 Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на патување.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.