КАЛИТЕА

КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики.

Период: 28.04-01.05.2018 – 3 ноќевања

Програма на патувањето:

1 ден (сабота – 28.04.2018): Собир на групата во 04:00 h на Дрводекор во Скопје, или автобуска станица Транскоп Битола, поаѓање према Калитеа, пристигнување и сместување во вила Јанис. Слободно време. Ноќевање.

2 ден (недела – 29.04.2018): Слободно време за индивидуални активности.

3 ден (понеделник – 30.04.2018): Слободно време за индивидуални активности.

4 ден (вторник – 01.05.2018): Собир на групата во 14:00 часот, поаѓање према Македонија.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 3.650,00 денари по лице – за УПЛАТА до 10.04.2018!!

Редовна цена на аранжманот: 4.260,00 денари по лице

*Трето лице во студио попуст 10 Евра од редовна цена

Цената на аранжманот вклучува:

Автобуски превоз на горе наведената релација,

3 ноќевања во апартманско сместување

Организација, водство и реализација на аранжманот.

Цената на аранжманот НЕ вклучува:

Патничко осигурување.

Факултативните излети и посети.

Организиран превоз од: Скопје, Велес, Битола, Прилеп, Штип.

Доплата за трансфер од Охрид и Струга – 5еур по лице.

Напомена:

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 45 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.

Со оваа програма важат Општите услови на т.а. ИНТЕР ТРАВЕЛ и СКТМ.