HOTEL & SPA TINO Sv.Stefan 4*

Hotel & Spa TINO Sv. Stefan 4* се наоѓа на 4.1 км од центарот на Охрид. Хотелот располага со детски базен, сезонски отворен базен, затворен базен, игралиште, а гостите можат да уживаат во пијалок на барот. Ресторанот нуди богато мени со музика во живо секоја вечер.

TINO SV STEFAN - CENOVNIK NOV.png

Цените се дадени во €. по лице. Плаќање во денари 1€=61,8 денари

*Цените се со вклучен појадок и вечера

 

Доплати и попусти:
- Цена за 1 или 2 ноќевања е 35 евра по лице во двокреветна соба од ноќ
- За фамилијарни апартмани е потребно минимум 3 целосни уплати + доплата за 4то лице во зависност од возраста
- Доплата за соба со поглед кон езеро е 3 евра по лице од ноќ
- Доплата за пансионски ручек е 6 евра по лице
- Деца до 6 години во двокреветна соба се ГРАТИС (без дополнително легло, со вклучен појадок и вечера)
- Деца 6-12 години во двокреветна соба имаат 50% ПОПУСТ од цената по лице (со дополнително легло, со вклучен појадок и вечера)
- Трето лице во стандардна трокреветна соба има 25% попуст од цената по лице

- Во цената не е вклучена туристичка такса – 40 денари по лице од ноќ


Услуги вклучени во цените: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, детски базен, надворешен базен (лежалки, чадори), спа центар со
џакузи, сауна и парна бања, детско игралиште, Wi-Fi
Услуги со доплата: масажи, третмани и солариум.


**Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

1/1