top of page

INEX OLGICA HOTEL & SPA 5*

Локација: Hotel & Spa Inex Olgica 5* е лоциран покрај самото Охридско Езеро на патот кон манастирот Св.Наум, на само 4км од Охрид и 12км од Охридскиот аеродром.
Сместување: 117 двокреветни соби (20м2), 6 стандардни апартмани (50м2), 2 Претседателски апартмани (60м2). Сите соби се луксузно опремени според највисоки стандарди, климатизирани, со интернет пристап, мини бар, кабловска телевизија и директна телефонска линија.
Услуга: BB (Ноќевање со појадок)
Содржини: 24 часа бар, паркинг, рент а кар, ресторан, хемиско чистење, интернет. 
Плажа: Има своја плажа.
Спорт и забава: базен, тенис, фудбалско игралиште, сауна, масажа, бесплатен Wi-FI.

INEX OLGICA CENOVNIK 2021.png

*Цените во двокреветна соба се по ЛИЦЕ на ДЕН

*Користењето на СПА и ФИТНЕС центарот е предмет на резервација согласно достапните капацитети ин актуелни хотелски правила и протоколи

Доплата за пансионски оброк - 10 евра по лице, БЕЗ вклучен пијалок

**ПАНСИОНСКИ ОБРОК (класичен оброк - шведска маса = 610мкд), истиот се состои од 2 врсти ладно предјадење, 2 вида супа или чорба, 3 вида главно јадење месо или риба, 3 вида гарнир, слаткарски производи и овошје. Пијалокот НЕ е вклучен во цената

*Деца од 0 до 5,99 год без посебно легло - БЕЗ НАДОМЕСТ

*Деца од 6 до 11,99 год со помошен лежај во иста соба со родител 50% попуст

 

Напомена: Сместување во собите при доаѓање по 14:00 часот

                      Напуштање и одјавување до 10:00 часот

210239339
press to zoom
118158201
press to zoom
172919200
press to zoom
118158193
press to zoom
172919209
press to zoom
172919205
press to zoom
172919194
press to zoom
210234154
press to zoom
210228819
press to zoom
210228796
press to zoom
210228770
press to zoom
118158617
press to zoom
1/1

ДЕТАЛИ ЗА КОНТАКТ:
Адреса: Бул. Македонски Просветители бр.3

6000 Охрид

Телефон: + 389 46 265 033

Мобилен: + 389 70 232 965

Е-пошта: intravel@t.mk

  • Facebook Clean
  • Instagram Clean
bottom of page