222180587.jpg

HOTEL PERELIK 5* - Pamporovo

Локација: Се наоѓа на околу 350 метри од центарот на Пампорово и на околу 1200 метри од станицата за ски-лифтови.

Содржини: Рецепција, ресторан, а-ла-карте ресторан, лоби бар, Wi-Fi интернет, паркинг (до целосно исполнување), гаража (доплата), трансфер до ски-лифт (според распоредот на хотелот), 6 мултифункционални конференциски сали со додатоци, ноќен клуб, куглана, ски депо. Главната карактеристика на хотелот е масивниот комплетно реновиран салон за тело & Soul SPA, кој се шири на 3 нивоа и е наменет за разни лековити и релаксирачки третмани, третмани за убавина и спа терапии. Спа вклучува: базен, витамин бар, џакузи, парна бања, билни сауни, ледена соба, инфрацрвена сауна, кедро сауна, финска сауна, тропски тушеви, простор за релаксација, амам, солена соба, ВИП џакузи

Сместување: Хотелот нуди 130 пространи и модерно опремени помлади апартмани и апартмани. Сите соби се модерно опремени и располагаат со: соодветен број кревети, софа или фотелја, ТВ, телефон, мини-бар, сеф, Wi-Fi интернет, бања со када или туш, фен за коса, балкон.

Hotel Perelik 5* - PAMPOROVO

PERELIK PAMPOROVO.png
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1