332002213.jpg

HOTEL MONA 4* - ZLATIBOR 

Хотел Mona 4* Златибор Опкружен со прекрасна борова шума, во центарот на Златибор. Планински туристички центар и здравствено одморалиште на надморска височина, 700-1500 мнв, во југозападна Србија, оддалечено само 235 км од Белград и најблискиот аеродром.Внатрешноста на хотелот е внимателно избрана и создадена за да им даде на гостите комплетна планинска атмосфера во текот на сите сезони, преку комбинација на традиционални и модерни елементи, дрвени облоги и најдобри ткаенини во топли тонови.

Hotel Mona 4*- Златибор 2022/2023

Хотел Златибор Мона им нуди на гостите 120 пространи и топли соби и апартмани, опремени со сите современи удобности неопходни за целосен одмор и релаксација, вклучувајќи TWC, ТВ, кабелска телевизија со над 40 канали, сеф, мини бар, фен, телефон и бесплатна интернет-врска. Сите сместувачки единици во хотел Златибор Мона се климатизирани.Покрај сместувањето, хотелот нуди многу опции за одмор, забава и оброци, како што се ресторани Перун, Вила и Лада Бар, игротека за деца Моника, како и комплетно опремен Велнес центар – Инспириум, кој им е достапен на сите гости за време на нивниот престој.Конгресниот центар Коледо, со капацитет до 500 места, што опфаќа 500 м2, се наоѓа во близина на главниот влез на хотелот и е поврзан со лоби барот и ресторанот. Доколку е потребно, овој мултифункционален простор е поделен на 2 или 3 независни единици, кои можат да бидат распоредени во согласност со потребите на сите видови настани.Во ресторанот Перун, го негуваме концептот на Бавно подготвување храна, што се базира на локални состојки и традиционални специјалитети на регионот Златибор.Во нашиот хотел, го негуваме духот на локалната заедница и сите вработени и хотелскиот менаџмент се од локалните заедници, а со програмата за стипендии ги едуцираме учениците и студентите и обезбедуваме работни места по дипломирањето.За греење на хотелот и велнес центарот, сончевата енергија од сопствено производство се користи преку сончеви колектори, а во тек е воведување на природен гас за потребите на хотелот.

Цените се валидни за уплата до 31.10.2022
Цена по лице на ден на база Ноќевање со Појадок

Минимум престој 4 ноќи

 

 

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок

 • Користње на затворени базени, фитнес центар, сауна свет

 • Wi – FI

 • Детско катче

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1,20€ по лице на ден; Деца од 7-12 години плаќаат 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години не плаќаат (наплата во агенција)

 • Парна Бања

 • Надворешен паркинг 6€ по кола за 24h

Напомена:

 • Две деца до 0-9,99 годни ГРАТИС;Ж

 • Деца 10-11,99 години 18€ по лице на ден;
   

Доплата:

Доплата за вечера за престој до 17.02.2023

 • Доплата за вечера за возрасно лице до 15€ по лице на ден

 • Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 4.5 € по лице на ден

 • Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 11€ по лице на ден

Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 10€ на ден.

 

Доплата за вечера за престој 17.02-17.7.2023

 • Доплата за вечера за возрасно лице 13,5€ по лице на ден

 • Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 4 € по лице на ден

 • Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 9,5€ по лице на ден

 • Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 10€ на ден.

mona.png
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2