top of page
23390_Makednos-Hotel-6.jpg

HOTEL MAKEDNOS 3* - Nikiti

ОПИС:
Хотел Makednos Nikiti е семеен хотел во Ситонија, лоциран веднаш на плажата Ковиу, неколку километри јужно од трговскиот центар на регионот, Никити. На гостите им се нудат соби за најмногу четири лица, надворешен базен, бар во базен, тераса за сонце, како и неколку спортски терени. Од минатата сезона услугата во хотелот е исклучиво полупансион.

Хотелот Makednos Nikiti може да им го препорачаме на сите патници како еден од првите избори за сместување во близина на Никити и сите најпопуларни плажи на Ситонија. Комплет лежалки за плажа на плажата Ковиу е бесплатен, со минимална потрошувачка од 20 евра.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса.

 
СОДРЖИНА:
Рецепција, бар на плажа, надворешен базен, бар покрај базен, ресторан, чадори и лежалки на плажа (доплата), чадори и лежалки покрај базен, паркинг, Wi-Fi интернет
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, фен, SAT-TV, фрижидер, мини-бар, сеф, клима, тераса со седење
 
ЛОКАЦИЈА:

GOOGLE MAPS ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

bottom of page