top of page
76224495.jpg

HOTEL LION 4* - Borovets

Локација: на 450 метри оддалеченост од Гондолата

Капацитет: 167 двокреветни соби, 16 фамилијарни соби, 8 апартмани.

Хотелски содржини: традиционален бугарски ресторан, главен ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, тангентор, фитнес центар, сеф, паркинг.

Опременост на собите: собите со балкон имаат помал кревет, за разлика од оние кои немаат балкон кои што се со поголеми кревети, опремени се со сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, бања.

Hotel Lion 4* - BOROVETS

LION.png
bottom of page