top of page
257165664.jpg

HOTEL KRALJEVI CHARDACI SPA 4*

Хотелско-апартманскиот  комплекс “Краљеви Чардаци”, сопственост на градежната компанија “Првако инженеринг” од Крагуевац се наоѓа на 1450 мнв Копаоник. Од 2011 година, кога првите гости престојуваа во „Чардаци“, овој комплекс постојано расте, се развива и им нуди на своите гости богати капацитети за секаков вид на сместување. Хотел “Краљеви Чардаци” е носител на Wellness награда како еден од најдобрите Спа хотели во Р.Србија.

HOTEL Kraljevi Chardaci Spa 4* - Копаоник 2022/2023

Опис на сместувачки капацитети:

 • Двокреветна 1/2 соба:

 • Купатило (туш,фен,бањарки) француски лежај,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

 • Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:

 • Купатило (туш,фен,бањарки) француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

 • Aпартман за 4 лица 1/2+2:

 • Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.

 • Aпартман за 5 лица 1/2+3:

 • Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.

 • Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:

 • Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.

ЦЕНОВНИК:

Акција

6+1 – За престој од 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

Детска Недела:

ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)

30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

 • Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

 • Акците се валидни за термини означени во табелата!

 • Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

Во цената е вклучено:

 • Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)

 • Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:

 • Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи

 • Финска Сауна

 • Био Сауна (руска бања)

 • Арома Бања (турска бања)

 • Хамам

 • Солено-ледена соба

 • Kneipp базен

 • Тапидариум

 • Неогреаничено користење на Фитнес Центар

 • Неограничено користење на сали за Пинг-Понг

 • Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

 • Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

 • Baby Cot

 • Детско катче во присуство на родител

 • Wi-Fi низ цел хотел

 • Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Напомена:

 • Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

Детски SPA CENTAR:

 • МИНИ АКВА ПАРК

 • Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)

 • Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

Во цената НЕ е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

 • Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Напомена:

 • Новогодишна вечера не е задолжителна

 • Понуда за новагодишна вечера ќе биде дополнително објавена

 • Подземна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)

Услови:

 • Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

 • Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

 • Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

 • Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

 • Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

 • Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

 • Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст

 • Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

 • Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

Услови за откажување и промена на термин:

 • Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

Рокови за откажување на резервација:

 • До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

 • 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

 • 14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

 • 7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

 • 3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

 • Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

 • Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

bottom of page