top of page

ХОТЕЛ ФОНТАНА 4* - Врњачка Бања, Србија

216078248.jpg

ОПИС :

Хотел „Фонтана“ е единствениот хотел во Врњачка Бања на крстосницата на љубовта и природата. Веднаш до паркот, кој се простира цо над 60 хектари уредена површина, а од друга страна на 68 скалила до познатиот „Мост на Љубовта“ и шеталиштето. Со својата традиција на гостопримство над 55 години, тоа е најпопуларното место за многу гости, на кое многумина им веруваат. Во 2019 година, хотелот беше целосно реновиран и денес има вкупно 212 сместувачки единици, со 176 соби и 36 апартмани, чии тераси нудат уникатен поглед на Централниот парк Врњачка. Редизајнираните станови со убави имиња и топли бои овозможуваат спој на историјата и модерната доба. Апартманите се пространи и модерно опремени и овозможуваат удобност и удобност. При реновирање на хотелот, ние се погриживме за вашиот комфор, но сакаме да ви понудиме повеќе од пријатно сместување. Ние нудиме искуства што ќе ги запомните. Започнете го вашиот одмор со дневен весник и утринско кафе или коктел со свежо овошје во модерниот лоби бар или на надворешната тераса со чврчорење на птици. Лоби барот е исто така омилено место за дружење, лесен оброк или чаша вино. Хотел „Фонтана“ е категоризиран со четири starsвезди, според меѓународните стандарди, а прилагоден на желбите и потребите на семејството. Можеме да бидеме горди и на нашите вработени, кои со својата професионалност и љубезност оставаат посебен впечаток. Тајната на нашиот долгорочен успех е одличното сместување, но и совршената услуга. Изграден во 1965 година, Хотел Фонтана е првиот модерен хотел од висока класа во Врњачка Бања. Надграден, реновиран и дополнително реновиран во 1975 година, хотелот ги следеше промените во трендовите и ги задоволуваше барањата на современите туристи. По успешната приватизација во мај 2017 година, во тек е реконструкција и доградба на самиот објект. Иако блеска со нов сјај, Хотел Фонтана ги задржа старите традиционални вредности: квалитетна услуга, долга традиција и фантастична локација.

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА MIND & SOUL ПАКЕТ:

| 2+1 ГРАТИС |

 

01/11-30/11/2023 & 08/12-11/12/2023

**пакетот НЕ важи за терминот од: 10/11-12/11/2023**

fontana.png

*наведените цени се за пакет услуги за 2 лица. МИНИМАЛЕН ПРЕСТОЈ 2 ноќевања.
За престој од 2 ноќевања, хотелот доделува 1 ноќевање бесплатно.

Цената на пакетот вклучува:

 • Сместување со полупансион во избраната сместувачка единица;

 • 2* Пилинг на тело во парна бања;

 • 2* Масажа на пределот на вратот во траење од 15 минути;

 • Освежување во Wellness центар;

 • Користење на Wellness & Spa центарот;

 • Користење на фитнес центарот на хотелот;

 • Бесплатна игротека за деца (креативни работилници за деца до 7 години);

 • Бесплатен хотелски паркинг.

Цената НЕ вклучува:

 • Туристичка такса (190 динари по лице);

 • Превоз;

 • Индивидуални трошоци.

 

Услови за деца:

 • Две деца до 12 години бесплатно во придружба на 2 возрасни;

СЛИКИ: 

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот.

 • Комплетна доплата 14 дена пред поаѓање.

 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.


 

bottom of page