top of page

HOTEL ALEKSANDRIJA 4*

Хотел Александрија 4* се наоѓа на брегот на Охридското Езеро, во центарот на Охрид и е дел од стариот град наречен Варош. Неговата ексклузивна локација во центарот на градот значи дека на само неколку чекори ќе најдете многу кафулиња, ресторани, клубови, продавници за сувенири, специјализирани винарии и продавници за накит со познатите охридски бисери. Во непосредна близина се наоѓаат три прекрасни плажи: Сараиште, Потпеш и Канео, кои пленат со својата убавина и јасност на водата.
Во склоп на хотелот Александрија има одличен ресторан каде можете да пробате традиционални јадења, но и меѓународни специјалитети, а кафе-барот има своја тераса на шеталиштето крај езерото.

Цените се дадени во €. Плаќање во денари 1€=61,8 денари

*услуга | ноќевање со појадок

Доплати и попусти:

- Деца до 7 години - БЕСПЛАТНО

- Деца од 7 до 12 години - плаќаат 15 € на ден

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1
bottom of page