ХАНИОТИ | SIMOTEL ERMIS HOTEL 3*

Локација: Грција / Халкидики / Касандра /  Ханиоти

Плажа: 100m од плажа

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi во соба и на рецепција

Сместување: Собите се опремени со клима уред (Јули и Август бесплатно, останатите месеци со доплата 5еур на ден), ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило, балкон.

Хотелски содржини: Хотелот е лоциран во самиот центар на Ханиоти, на еден од најубавите плоштади на Халкидики со голем број Грчки и интрнационални ресторани, кафе барови и продавници со сувенири.

EARLY BOOKINGS

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2020
Валидно за период на престој од 14.06.2020 до крајот на сезоната

Цените се дадени по ЛИЦЕ за 7 ноќевања со појадок

SIMOTEL ERMIS.png

Сите цени се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

  • 7 ноќевања со појадок

  • Wi-Fi интернет во соба и на рецепција

  • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска ценa

Доплати:

  • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел

  • Клима уред Јули и Август бесплатно, останатите месеци со доплата 5еур на ден (на лице место)

Доплати и попусти за деца и трет возрасен:

  • Дете до 11,99 во соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО

  • Трет возрасен има попуст 30%

Минимум сместување:

  • Triple - 2 возрасни

Максимум сместување:

  • Triple room - 3 возрасни и 1 дете до 1,99 (спие со родители, baby cot на барање)

Цената не вклучува

*Превоз и Патничко осигурување.

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице 

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп - на перон) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола – 30€

02:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена за поаѓањата од Скопје,

Попуст 15€ од редовната цена за поаѓањата од Битола,

Деца до 1,99 години: бесплатно 

Возрасни лица над 63 години – Попуст 10€

 

НАПОМЕНА за попусти:

•  Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!

•  Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.

•  Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попуст.

•  Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

1/1