ГРЦИЈА - 24 МАЈ

КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики.

Период: 24.05-27.05.2018 – 3 Ноќевања

Програма на патувањето:

1 ден (четврток – 24.05.2018): Собир на групата во 04:00 h на Дрводекор во Скопје, поаѓање  кон Калитеа, пристигнување и сместување. Слободно време. Ноќевање.

2 ден (петок – 25.05.2018): Слободно време за индивидуални активности.

3 ден (сабота – 26.05.2018): Слободно време за индивидуални активности.

4 ден (недела – 27.05.2018): Собир на групата во 14:00 h , поаѓање кон Македонија.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ

Вила ОСКАР  – Цена 69 ЕВРА по лице

*Трето лице: 59 Евра

*Четврто лице: 49 Евра

Вила АГНИ  – Цена 69 ЕВРА по лице

*Трето лице: 59 Евра

Вила ТОРОНЕОН – Цена 79 ЕВРА по лице

*Трето лице: 69 Евра

Вила Фани – Цена 69 ЕВРА по лице

*Трето лице: 59 Евра

 

Цената на аранжманот вклучува:

Автобуски превоз на горе наведената релација,

3 ноќевања во апартманско сместување

Организација, водство и реализација на аранжманот.

Дете до 6,99год– минус 10 евра,

Цената на аранжманот НЕ вклучува:

Патничко осигурување.

Факултативните излети и посети.

Доплата за туристичка Такса 0,5 евра од ноќевање по соба

 

НАПОМЕНА:

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 45 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.

Важат општите услови за патување на СКТМ и ИНТЕР ТРАВЕЛ