top of page
webpc-passthru.webp

GRAND HOTEL 4* - Bansko

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот. 
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²). 

СПА центар:

  • Бесплатно користење на:
    •Внатрешен базен; Фитнес; Џакузи; Сауна; Инфрацрвена сауна; Локаниум парна бања; Релакс соба; Хамам; Финска сауна; Солена сауна; Арома сауна

  • Со доплата:
    •Масажа.

Grand Hotel 4* - BANSKO

GRAND HOTEL BANSKO.png
bottom of page