ГЕРАКИНИ | SITHONIA VILLAGE

Локација

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2 минути од плажа.
Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената)

Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената) .

Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон,телевизор, клима (вклучена во цената)

Хотелот располага со сопствена плажа опремена со лежалки и чадори (ограничен број). Чадорите се подигаат од рецепција со депозит од 10 еур

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.02.2020
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

Цените се дадени по ЛИЦЕ за 7 ноќевања на база полупансион во €, без попуст.

SITHONIA VILLAGE.png

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е исклучиво во денари (1 еур = 62,00 мкд.)

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)

 • Прво и второ дете до 11,99 – бесплатно во Фамилијарна соба- Family Room

 • Прво дете од 0-11,99 во трикреветна соба – бесплатно

 • Второ дете од 0-1,99 во Трикреветна соба – бесплатно, спие со родител

 • Дете до 1,99 спие со 2ца возрасни во двокреветна соба

 • Трето возрасно лице во трикреветна соба – бесплатно

 • Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба – плаќа 7 еур на ден-НЕ следува попуст

 • Доплата за туристичка такса - 1.5€  по соба на ден. Се наплаќа на рецепцијата на хотелот при пријавување.

 

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За резервација задолжително уплата аванс 40% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување;

 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум;

 • Задолжително здравствено и патувачко осигурување за пакет аранжман од 7 ноќевања;

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од страна на агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена - причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!

 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот

 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.

 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој - било објект од целата понуда.

 • Патниците се должни да се јават во агенцијата неколку дена пред поаѓање да се информираат за времето на поаѓање

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ:

 • Состанок на групата 30 мин пред поаѓање на пред наведените места на поѓање.

 • Пристигнување и сместување во одбраните капацитети

 • Денови на престој 8 дена 7 ноќевања со појадок и вечера (услугата првиот ден започнува со вечера а последниот ден завршува со појадок)

 • Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред 10.00 часот)

 • Попладневните часови поаѓање за Македонија

 

ОРГАНИЗИРАН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:

Време на поаѓање и цена на превоз од Скопје до Халкидики (секоја недела):

03:30 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице

04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице

05:00 h Неготино (бензинска Неготино)  35€ по лице

05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице

06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице

За деца (до 12 години) 25€ 

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (пред Спортска Сала)  35€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола 35€ по лице

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битoла  35€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автoбуска станица) 35€ по лице

За деца (до 12 години) 25€ 

 

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција заради потврда на времето и локацијата

 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1