ГЕРАКИНИ | CORAL BLUE BEACH

За хотелот:

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 

Плажа:
Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Локација: 
Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини
Hotel - Nea Moudania,  14 km; Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel - Psakoudia 7.6 km; Hotel - Metamorfosi 17.5 km; Hotel - Nikiti 24 km

 

GPS:
X Координати: 40.276520
Y координати: 23.428868

Услуга:
Полупансион (појадок и вечера).

Услуги кои се вклучени во цената:

 • Користење на клима уред;

 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот;

 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот).

Сместување:

Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) - максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99) или 3 возрасни;
Family Room with bunk bed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99 години) или 3 возрасни;
Тип на дополнително легло: На расклопување;


Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi - Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.
Чистење на собите: Согласно нови протоколи за Covid-19 за кои информација може да се добие на рецепција. 

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) - 5 € на ноќ - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. 

ПОПУСТ за рана уплата

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2022

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2022

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.04.2022

CORAL BLUE BEACH.png

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера

Сите цени се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

 

Цената вклучува:                                

 • 7 ноќевања со појадок и вечера 

 • Едно дете до 11.99 години - Бесплатно

 • Користење на клима уред

 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот

 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)     

Цената не вклучува:

 

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;                     

 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 32€ на ноќ; 

 • Второ дете од 0-11,99 години 9 € на ноќ

 • Трето дете од 0-11,99 години 23€ на ноќ;

 

 

Напомена за резервации со попусти:

 

 • Бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!

 • Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.

 • Резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!

 • Доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација. 

 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти

 • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1