63250440.jpg

RUSKOVETS RESORT 4* - Dobrinishte

Ruskovets Thermal SPA & Ski Resort е модерен хотелски комплекс лоциран во с. Добриниште, на само 6 km од Банско. Сместен е на падините на Пирин планина, во преубаво зелено опкружување, со специфичен архитектонски изглед и Спа центар со термална вода од сопствен извор. Бежичниот интернет е достапен на целата површина на хотелот.

Сите сместувачки единици се климатизирани и опремени со ТВ, фрижидер и ел. бокал, балкон, а вилите со тераси со панорамски поглед на планината, камин и загреана ски остава. Бесплатен паркинг е достапен за гостите на хотелот.

Спа центар нуди внатрешни базени, сауна, парна бања, kneipp клупа и теретана. На надворешната панорамска тераса се и 2 надворешни џакузија со лежалки и чадори. Во понуда се и јапонската масажа и терапии, со доплата.

Ruskovets Thermal SPA & Ski Resort нуди анимација за најмладите, детско игралиште и детски клуб. Во ресторанот се достапни и столчињата за најмладите. Ресторанот нуди јадења од еко производи од регионот, а специјалните диетални менија се достапни на барање.

Хотелот нуди ски остава и бесплатен трансфер до ски лифтот во Банско и Добриниште.

НОВО!!! Хотелот дозволува престој на домашни миленици до 10кг /само во вилите/ на барање и со доплата од 15 еур на ден.

Ruskovets Thermal SPA & Ski Resort 4* - DOBRINISHTE

RUSKOVETS RESORT.png
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1