БУДВА | ВИЛА ВУКМАНОВИЌ

Будва е најатрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот.

Вила Вукмановиќ

Вила Вукмановиќ се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1/2  и  1/4 студија, еднособен апартман 1/4+1 и со двособен апартман 1/6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима.

 • Доплата за превоз:

  • Возрасни 40 евра.

  • Деца  до 7 години 20 евра.

 • Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.

 • Во студио/апартман дозволено е сместување лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.

 • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.)

 

Поаѓање за Црна Гора:
- Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
Поаѓање од Будва  - 15.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

1/1

ДЕТАЛИ ЗА КОНТАКТ:

Адреса: Бул. Македонски Простветители бр.3

6000 Охрид

Телефон: + 389 46 265 033

Мобилен: + 389 70 232 965

Е-пошта: intravel@t.mk

 • Facebook Clean
 • Instagram Clean