top of page

Acerca de

SV. STEFAN BUDVA.jpg

БУДВА

БУДВА

1 ДЕН |  30.12.2022 (Петок): БИТОЛА – ОХРИД

Состанок со групата во 23:30 од спортска сала Битола па поаѓање за Будва. Патот води преку граничен премин Ќафасан. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

2 ДЕН | 31.12.2022 (Сабота): СВ. СТЕФАН – БУДВА

Пристигнување во Св.Стефан во утринските часови. Oва место е еден од најлуксузните летувалишта на целиот Јадран познат како „град-хотел“. Според пописот од 2003 на островот живеат 411 жители. Автобусот ќе застане за патниците да направат фотографии околу 10 минути и се продолжува према Будва. Пристигнување во Будва во утринските часови сместување во апартмани. Слободно време за индивидуални прошетки и активности низ Будва како и низ Стариот дел од градот. Вечерта слободно време за забава на плоштад со Џибони и бројна организирана музичка програма, а секако постои и можност да продолжите во некој од ноќните клубови, ресторани итн. Ноќевање.

3 ДЕН | 01.01.2023 (Недела): ДУБРОВНИК – БУДВА

Факултативен целодневен излет до Дубровник со вклучен траект на заливот Бока Которска.  Пристигнување во Дубровник во предпладневните часови, прошетки низ Стариот град Дубровник, Страдун, Тврдината итн. Во попладневните часови враќање за Будва. Вечерта забавата продолжува на плоштад со ДИНО МЕРЛИН. Ноќевање.

4 ДЕН | 02.01.2023 (Понеделник): КОТОР – ТИВАТ – МАКЕДОНИЈА

Одјавување од апартманите. Поаѓање за Котор, разглед на еден од најубавите градови на Црногорското приморје, прошетки во стариот дел од градот. Откако ќе направиме убава обиколка и ќе се прошетаме во Котор, во договореното време групата се упатува кон пристанишниот град кој многумина го споредуват со Монако, градот Тиват и Порто Монтенегро место каде што ужива и одмара светскио џет-сет. Во договорено време состанок со групата и поаѓање кон Македонија. Денско и ноќно возење со попатни одмори и царински формалности. Пристигнување во вечерните  часови.

НАПОМЕНА!! Патниците кои нема да доаѓаат на факултативната посета во КОТОР, остануваат во БУДВА и ќе бидат информирани од водичите за време и место на поаѓање од БУДВА.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  89 € / 5.518,00 МКД
Промо цена за резервација и уплата до 30.11.2022: 79 € / 4.898,00 МКД

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
– Превоз на наведената релација со туристички автобус
– 2 ноќевања во апартмани во Будва
– Организација и водство на патувањето
– Пратител на групата за време на целото патување

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
– Факултативно Дубровник – 20 €
– Факултативно
Котор, Тиват, Порто Монтенегро – 15 €
– Туристичка такса 1 € по ден по лице (се плаќа во автобус)
– Патничко осигурување – информации во агенција

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ:

– Патувањето може да биде со валидна лична карта (За влез во Црна Гора) или пасош со важност најмалце три месеци пред истек (за патници кои доаѓаат на факултатива во Хрватска)

-Доколку дојде до непредвидена „виша сила“ за нереализирање на патувањето, поради новонастанати ситуации кои агенцијата не можела да ги предвиди, уплатените средства ќе бидат вратени на клиентот.

– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.

– За реализација на патувањето потребен е минимум од 40 патници

– За реализација на факултативата потребен е минимум од 25 патници

– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

– За резервација потребна е задолжителна уплата на депозит од најмалку 30% доплата најдоцна до 2 недели пред поаѓање.

– Со потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција.

– Цените се дадени по лице за сместување во двокреветни валидни за најмалку 2 лица во соба.

– Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најдоцна до 5 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување.

bottom of page