БУДВА

Традиционална програма  
И оваа година Ви ја нудиме Будва  -  Црна Гора како иделна новогодишна дестинација!
За нас една од најинтересните дестинации  -  помеѓу море и планини , уникатен бисер на Јадранот... Место каде се спојуваат културите, мистериите и митологијата ...Од Кадмо до Његош, од Ловчен до Острог.... имате 1.000 причини зошто Црна Гора да е Вашата следна дестинација!!!
 
ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

ДЕН 1 (30.12.2021 / четврток): БИТОЛА  ОХРИД  ЦРНА ГОРА
Состанок на групата во 22:00 часот и поаѓање за Црна Гора со попатни паузи и царински формалности.

ДЕН 2 (31.12.2021 / петок): ЦРНА ГОРА  ОСТРОГ  БУДВА

Пристигнување во Црна Гора во раните утрински часови и посета на Острошки Манастир . Потоа заминување за Будва во пладневните часови. Сместување . Слободно време. Дочек на плоштад со богата музичка програма.Ноќевање.

ДЕН 3 (01.01.2022 / сабота): КОТОР  ХЕРЦЕГ НОВИ  ТИВАТ  БУДВА

Среќна НОВА 2022 година! Можност за факултатива до Котор, Херцег Нови и Тиват. Враќање во Будва. Ноќевање.

ДЕН 4 (02.01.2022 / недела): БУДВА  СВ. СТЕФАН  МАКЕДОНИЈА

Слободно време во Будва. Заминување од Будва со попатна посета на едно од најелитните дестинации на Будва - СВ. СТЕФАН! Враќање во Македонија во вечерните часови.

 
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 4.300,00 денари

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • 2 ноќевања во соби-апартмани  300 м од Словенска плажа 800 м од Стар град во Будва

  • Превоз со туристички автобус на дадената релација

  • Посета на Острошки Манастир

  • Туристичка такса

  • Организација и водство на групата

  • Посета на Св.Стефан

 
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
Факултативен излет до Котор, Херцег Нови и Тиват - со автобус 20 евра

 

Напомена:

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 35 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.

ДЕТАЛИ ЗА КОНТАКТ:
Адреса: Бул. Македонски Просветители бр.3

6000 Охрид

Телефон: + 389 46 265 033

Мобилен: + 389 70 232 965

Е-пошта: intravel@t.mk

  • Facebook Clean
  • Instagram Clean