БУДВА | ХОТЕЛ БИП 2*

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу дискотеки, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Хотел ”БИП” 2* –  реновиран во 2019 год., со идеална местоположба на 300 м. од Словенска плажа, со сопствен паркинг: 1/2,1/3 и 1/4 соби, секоја со балкон, twc, тв, wi-fi, и клима – вклучена во цената. Појадокот и вечерата се на база на шведски стол.

BUDVA - HOTEL BIP 2.png

Цените се во евра за 4 и 7 ноќевање со појадок и полупансион, по лице – без превоз.

Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност – 1 € = 61.8 денари.

Деца со родители до 4.99 год. – гратис, а од 5 до 16 год. во 1/3 и 1/4 плаќаат 50 %, користат: храна и кревет. Доплата за ручек 5.5 €, се плаќа во хотелот.

Автобуски превоз: 40 € – повратен билет, 25 € за деца, 25 € – еден правец, 15 € за деца

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

Термини на поаѓање: Јуни: 05, 12, 19, 26 Јули: 03, 10, 17, 24, 31 Август: 07, 14, 21, 28 Септември: 04, 08.

Напомена: 

Доплата за туристичка такса 1,5 € по лице по ден, за деца од 12-18 год. = 1 € (плаќање во агенција).

Доплата за патничко здравствено осигурување (информации во агенција).

Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1