1 ДЕН (недела – 29.12.2019): БИТОЛА – ОХРИД

Состанок на групата во 22часот и поаѓање за Црна Гора со попатни паузи и царински формалности.

2 ДЕН (понеделник – 30.12.2019): ОСТРОГ – БУДВА – КОТОР

Пристигнување во Црна Гора во раните утрински часови и посета на Острошки Манастир. Потоа заминување за Будва во пладневните часови.Сместување . Слободно време. Можност за факултативно полудневни Крстарење по Бока Которски залив - Котор, Пераст, Рисан и Госпа од Шкпиља. Предновогодишна забава на плоштад или во некој од бројните локали. Ноќевање.

3 ДЕН (вторник – 31.12.2019): ДУБРОВНИК – БУДВА

Факултативна посета на Дубровник - Стариот град - Страдун, Орландов столб... Враќање во Будва. Дочек на Новата 2020 на плоштад!

4 ДЕН (среда – 01.01.2019): БУДВА – СВ. СТЕФАН – ОХРИД – БИТОЛА

Среќна НОВА!  Слободно време во Будва. Заминување од Будва со попатна посета на едно од најелитните дестинации на Будва - СВ. СТЕФАН!!! Можност за влез на островот и разглед со локален водич  или краток одмот на крајбрежјето на Јадранот .... Враќање во Македонија во веечерните часови.

 
 
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 3.900,00 МКД – РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА до 25.11.2019
Редовна цена: 4.900,00 МКД


Цената на аранжманот вклучува:

 • 2 ноќевања во соби-апартмани  (300 м од Словенска плажа, 800 м од Стар град во Будва)

 • Превоз со туристички автобус на дадената релација

 • Посета на Острошки Манастир

 • Туристичка такса

 • Организација и водство на групата

 • Посета на Св.Стефан

 
Цената на аранжманот НЕ вклучува:

 • Факултативен излет до Котор - со автобус 7 евра, со брод  20 (Во цената е вклучлено 2.5  часовно крстарење низ Бокакоторски залив и автобуски превоз релација Будва - Котор)

 • Факултативен излет до Дубровник  15 евра

 • Влезница на островот Св. Стефан 15 евра

Напомена:

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.

ДЕТАЛИ ЗА КОНТАКТ:

Адреса: Бул. Македонски Простветители бр.3

6000 Охрид

Телефон: + 389 46 265 033

Мобилен: + 389 70 232 965

Е-пошта: intravel@t.mk

 • Facebook Clean
 • Instagram Clean