top of page

BOROVETS HILLS 5*

Локација: на стаза, 3 км од центарот на Боровец
Хотелот ви нуди одлични можности за одмор, спорт и бизнис патувања. Со сите свои услови и удобности, се наоѓа во повисокиот и мирен дел на ски центарот, на 2 мин. од ски стазата Јастребец, од каде што скијачите имаат одличен пристап да уживаат во својот омилен спорт.
Располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала. 2 ресторани, лоби бар, ски гардеробер, ски училиште, детски кат.
СПА Центар: внатрешен базен, џакузи, фитнес, турски амам, тепидариум, парна бања, сауна, солариум, релакс зона.

BOROVETS HILLS.png
bottom of page