top of page
atrium-hotel-3_-pefkohori-leto-2017-242.jpg

ATRIUM HOTEL 4* - PEFKOHORI

ОПИС:: Опкружен со маслинови градини и борови дрвја, хотелот Атриум се наоѓа над смарагдните води на заливот Касандра, на полуостровот Халкидики. Гостите имаат бесплатен шатл-служба до селото и плажата, кои се оддалечени 700 метри. Располага со базен со бар, а лежалките и чадорите може да се користат бесплатно. Од центарот на Пефкохори е оддалечен 300м. 100 км од Солун.

 

СОДРЖИНА: Хотелски капацитети: рецепција, базени, детски базени, аква парк (од 2019 година), програма за анимација се организира 6 дена во неделата, бар покрај базен, одбојка на плажа, игралиште, тениско игралиште,Кошарка, школа за нуркање, билијард, пинг-понг, фолклор, танц со оркестар и плочи вечерна програма, ресторан со шведска маса со медитеранска кујна, забава и рекреација за гости, изнајмување автомобили, изнајмување велосипеди, размена, бесплатен wi-fi, крпи за плажа (депозит ) на базен, услуга во соба...

Во близина на хотелот се наоѓаат мини маркет, продавница за сувенири. Бесплатен паркинг. Совршена услуга и понуда, идеална за семејства со деца, како и за млади луѓе кои бараат забава

УСЛУГА: Полупансион (појадок и вечера) и All Incuslive 

 

СОБИ: Хотелот располага со 123 удобно опремени соби со сателитска ТВ, фрижидер, клима уред и сопствено купатило со туш и фен. Сите соби имаат посебни балкони.

На дадениот пребарувач може самостојно да пребарувате цени за конкретниот хотел.

Со кликнување на КАЛЕНДАРОТ изберете го посакуваниот датум. Во бројот на ноќевања одберете  го посакуваниот број на ноќевања. Внесете број на особи (доколку има и деца, внесете ја возраста на децата).

Напомена: Онаму каде пребарувачот ви дава "STOP SALE" ,тоа означува дека хотелот не располага со слободни соби за бараниот датум, затоа обидете се да ставите друг датум за престој.

bottom of page