227b02efd46ff6dffed50b8b06f602df_frans-c

ASTERA BANSKO HOTEL & SPA 4*

Локација: на 200 метри од Гондолата и 1км од центарот на Банско.
Капацитет: 84 двокреветни соби, 7 студија, 34 апартмани.
Хотелски содржини: Лоби бар, ресторан, Спа центар, турска бања, парна и финска сауна, џакузи, внатрешен и надворешен базен, детски оддел со аква парк, парни бањи... 
Во хотелот исто така има опција и за изнајмување на ски опрема и ски школа со лиценциран учител.
Опременост на собите: сите соби се опремени со кабловска ТВ, сопствен тоалет, телефон, мини бар, сеф.

 

Попусти за рани резервации
/Не валидно за НГ период 28.12.-03.01.2020/:

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2019 и платени 100% до 05.11.2019/Не валидно за НГ период 28.12.-03.01.2020
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2019 и платени 100% до 05.12.2019/Не валидно за НГ период 28.12.-03.01.2020

 

Дневни (дополнителни) попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12
за период на престој 23.12.-27.12.2019, 11.01.-28.02.2020 и 01.03-15.03.2020
* Валидно за резервации направени после 01.11.2019

7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11 и 14=10
за период на престој 01.12.-22.12.2019 и 16.03.-15.04.2020
* Валидно за резервации направени после 01.11.2019

Попустите НЕ се комбинираат

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД.

ASTERA.png

http://www.asterabansko.com/?lang=en

Генерални услови:

Во цените е вклучено: сите водни услуги во Аква Паркот: сауна, внатрешен базен, фитнес; ски гардероба; бесплатен паркинг; интернет само во јавните простории; превоз до гондолата.

EB попустот и промоциите НЕ се комбинираат

Не сите соби се во главната зграда. Некој од собите не се поврзани со топла врска со главната зграда.

Интернет во собите се плаќа – 2лева за 24 часа или 12 лева 1 недела.

Новогодишната вечера е здолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна

-Бебешко креветче – бесплатно

Новогодишна вечера (задолжителна) 80еур возрасен, 40еур дете од 2-12,99год

Божиќна вечера (незадолжителна) 40еур возрасен, 20еур дете од 2-12,99год

Доплата за цел пансион 9еур на ден по лице, 5еур дете од 2-11,99год.

Доцен отказ на резервација – 1 ноќевање пенали,

No-Show – 1 ноќевање пенали

Новогодишниот период – нерефундабилен. 100% пенали за новогодишниот и божиќниот период.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1